UBT

Moti sot: Dita më e nxehtë e javës, temperaturat deri në 29 gradë

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të jetë dita më e nxehtë e javës.

Sipas IHMK-së, temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 25 dhe 29 gradë Celsius, teksa parashihen vranësira të pakta, kryesisht rreth relievit malor.

Fundamenti

Po ashtu, bëhet e ditur se do të fryjë erë e lehtë, kryesisht nga drejtimi i verilindjes.