RCCOLA

Moti sot, diell dhe shi me shkarkime rrufesh

/ 1 minutë lexim
ARKATANA

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët por edhe intervalet e shkurta me diell do të jenë prezentë.

IHK njofton se parashihen reshje me shkarkime rrufesh, ndërkaq në fushat termike nuk do të ketë luhatje të mëdha.

RCCOLA

Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-9m/s. /Telegrafi/