Moti për sotë dhe katër ditët në vazhdim

Gjatë kësaj fundjave pritet që në vendin tonë të mbajë mot kryesisht me diell dhe i ngrohtë.

Kështu ka bërë të ditur Prishtina Weather, por sipas tyre do të ketë edhe vranësira kalimtare.

“22.10 – Ngrohtë, kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare kohëpaskohe.

23.10 – Kryesisht me diell dhe ngrohtë. Ditën me vranësira kalimtare.

24.10 – Më ngrohtë, me kthjellime e diell. Në mëngjes përgjatë ultësirave mundësi për mjegull.

25.10 – Shumë ngrohtë, e kryesisht me diell.

26.10 – Pas mëngjesit me mundësi për mjegull, ditën pjesërisht vranët, mbetet ngrohtë”, thuhet në njoftim.

Sipas Prishtina Weather temperaturat do të jenë në rritje, minimalet nga 5C deri në 9C, e maksimalet deri në 23C, ditën e diel, e deri të martën edhe 25C.

Erërat frynë kryesisht nga jugu e jugperëndimi, të lehta dhe mesatare 2-9m/s.

Shtypja atmosferike mbetet e lartë mbi vlera normale.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS