Moti për këtë të diel në Kosovë

Sot do të jetë mot i ngjashëm me dje, pra me diell dhe vranësira që parashihet të sjellin reshje shiu.

Mot kryesisht i ngjajshëm parashihet të mbajë deri javën e fundit të këtij muaji.

Postimi i IHMK-së:

Parashikimi i Motit për vikend!

Të shtunen parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranesirat gjatë ditës, kryesisht gjatë pjesës së dytë parashihen të shoqërohen me reshje shiu. Temperaturat mbeten të njejta me të ditës së premte.

Edhe dita e diele parashihet të jetë kryesisht e ngjajshme , me diell dhe vranësira të cilat parashihen të sjellin reshje shiu. Në fushat termike nuk parashihen ndryshime, por do të jenë konstante m e ditët e fundit.

Mot kryesisht i ngjajshëm parashihet të mbajë deri javën e fundit të këtij muaji.

Gjatë vikendit do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-7m/s.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS