Eko Higjiena

Moti në Kosovë, me diell dhe vranët

/ 1 minutë lexim

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-26 gradë Celsius.

Eco Higjiena

Në Prishtinë temperaturat minimale do të jenë 15 gradë, gjersa maksimalja do të arrijë deri në 24 gradë Celsius, ndërkaq në Pejë temperaturat do të sillen ndërmjet 18 e 23 gradë.

Në Prizren temperaturat minimale do të jenë 18 gradë Celsius gjersa maksimalja do të shkojë deri 26 gradë. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë deri mesatare. /Telegrafi/