UBT

Moti në ditën e parë të tetorit

/ 1 minutë lexim
Fundamenti

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në ditën e parë të muajit tetor, moti do të mbajë me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-23 gradë Celsius

Mobi Casa

“Të dielën parashihet të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat vende-vende, kryesisht rreth relievi malor parashihen të sjellin riga shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-23 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-5m/s.”.