Moti i vranët dhe me diell, në ultësira edhe mjegull

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur mot kryesisht i ngjashëm do të vazhdojë të mbajë deri në fundjavë.

IHK njofton se në mëngjes parashihet të ketë mjegull, kryesisht nëpër ultësira.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i jugperëndimit. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS