UBT

Mot vjeshtor, vranët e me shi

/ 1 minutë lexim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe vende-vende reshje shiu.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-25 gradë Celsius.

Në Prishtinë temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13 dhe 20 gradë Celsius.

ArKatana

Ndërkaq, në Pejë temperaturat do të sillen ndërmjet 15 dhe 22 gradë, në Prizren ndërmjet 16 e 25 gradë.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriu me shpejtësi 1-7m/s. /Telegrafi/