Mobi Casa

Mot pranveror, temperaturat deri 11 gradë

/ 1 minutë lexim

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme.

IHK njofton se në orët e hershme të ditës parashihen ngrica dhe mjegull ,nëpër ultësira dhe vise të larta.

Uji Dea

Minimalet do të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-11 gradë Celsius.

Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të fryjë erë nga drejtimi i perëndimit dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-6m/s. /Telegrafi/