Mot pranveror sot në Kosovë, temperaturat shënojnë rritje

Mot i kthjellët dhe më i butë do të na shoqëroj edhe gjatë ditës së sotme.

Orëve të mëngjesit me ngrica, e ultësirave me mundësi edhe mjegull. Sot kryesisht do të jetë mot me diell dhe në mbrëmje me vranësira kalimtare.

Temperaturat do të sillen nga -2 deri në 16 gradë Celsius.

Në fillim të javës së ardhshme, do të ketë edhe vranësira kalimtare, që vende-vende mund të shfaqin kushte për riga lokale shiu mbrëmjen e së hënës. Nga dita e mërkurë sërish mot i kthjellët. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS