Eko Higjiena

Mot me vranësira dhe intervale me diell, rriten temperaturat

/ 1 minutë lexim

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, raporton Gazeta Sinjali.

Sipas ‘Mendimi për Motin’, më vonë gjatë mbrëmjes në disa vende mund të ketë reshje të dobëta shiu.

Fidanishtja

Temperaturat minimale zbresin në -1C dhe 0C, derisa gjatë ditës shënojnë rritje deri në 8C, e 12C në pjesë të Dukagjinit.