Mot me vranësira dhe intervale me diell – në viset malore edhe shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot kryesisht i qetë, me vranësira dhe intervale me diell.

Vranësirat parashihen, që në pjesën perëndimore, kryesisht në Junik dhe vendet për rreth viseve malore, të sjellin riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-23 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS