Mot me shi të dielën në Kosovë

/ 1 minutë lexim

Sot mbi Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët të cilët do të përcillen me shi.Parashihet që të ketë edhe shkarkime rrufesh.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12 dhe 16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21 dhe 28 gradë Celsius.

Fundamenti

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë dhe lokalisht e fortë.