Mot me shi dhe shkarkime rrufesh

/ 1 minutë lexim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me shi.

IHK njofton se gjatë ditës do të ketë kushte për shkarkime rrufesh.

Në fushat termike nuk parashihen ndryshime të mëdha, ndërkaq reshjet do të jenë të intensitetit mesatar deri të lartë, më shumë në rrafshin e Dukagjinit.

Gjatë gjithë javës do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë dhe mesatarisht e fortë. /Telegrafi/