Mobi Casa

Mot me diell, vranësira përgjatë relievit malor

/ 1 minutë lexim
KKVITI

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta, kryesisht përgjatë relievit malor.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin 6-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-29 gradë Celsius.

RCCOLA

Indeksi UV do të jetë në vlerat e rrezikut, prandaj këshillohet që nga ora 10:00-17:00 të kufizohemi nga rrezet direkt të diellit, sidomos shtresa e popullatës me probleme kronike.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes. /Telegrafi/