RCCOLA

Mot me diell, temperaturat deri në 25 gradë Celsius

/ 1 minutë lexim
Eco Higjiena

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka bërë të ditur se sot mbi vendin tonë do të mbaj mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi 1-4m/s.

Uji Dea

Kushtet agrometeorologjike dhe biometeorologjike vazhdojnë të jen relativisht të mira dhe stabile.

Dekada e parë e qershorit parashihet me kushte të qëndrueshme meteorologjike. /Telegrafi/