UBT

Mot me diell, temperaturat deri 22 gradë

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-22 gradë Celsius.

Në Prishtinë temperaturat minimale do të jenë 7 gradë, ndërkaq maksimalet do të arrijnë deri 22 gradë Celsius.

RCCOLA

Në Gjakovë temperaturat do të jenë më të lartat, nga 8 gradë sa do të jetë temperatura minimale deri në 22 gradë maksimalja.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes. /Telegrafi/