Hidromorava

Mot me diell, rritje e lehtë e temperaturave

/ 1 minutë lexim
KKVITI

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe rritje të lehtë të temperaturave në mesditë.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin 9 deri 11 gradë, ndërsa maksimalet do të lëvizin ndërmjet 23 dhe 26 gradë.

Mobi Casa

Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-9m/s. /Telegrafi/