Mot me diell, nga e premtja rritje e temperaturave

Sot do të mbajë mot me diell, ndërsa nga e premtja pritet ngritje e temperaturave.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-22 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-8m/s. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS