Uji Dea

Mot me diell dhe vranët, temperaturat maksimale shënojnë rritje të lehtë

/ 1 minutë lexim
KKVITI

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të çrregullta.

IHK njofton se temperaturat minimale do ë lëvizin rreth zeros, ndërsa maksimalet e ditës do të shënojnë rritje të lehta.

UBT

Në viset e larta minimalet do të ulen rreth -3 gradë Celsius.

Gjatë këtyre dy ditëve të vikendit parashihet të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-8m/s. /Telegrafi/