Mot me diell dhe vranët, temperaturat deri 30 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë me diell dhe vranësira.

Vranësira do të ketë kryesisht në relievin malor. Indeksi UV do të jetë i lartë kryesisht në orët e mesditës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-30 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë, kryesisht nga drejtimi i verilindjes. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS