Fundamenti

Mot me diell dhe vranët

/ 1 minutë lexim
RCCOLA

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-27 gradë Celsius.

ARKATANA

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-3m/s. /Telegrafi/