KKGJILAN

Mot me diell dhe vranësira në Kosovë

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka informuar se sot parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat më të fokusuara do të jenë rreth relievit malor.

Sipas parashikimeve, në veriperëndim të vendit priten riga të izoluara të shiut.

Uji Dea

“Temperaturat mbeten pothuaj të ngjashme me të ditës së shtune”, është bërë e ditur në njoftim. /Telegrafi/