Mot me diell dhe vranësira, mëngjesi me ngrica të dobëta

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira, ndërkaq mëngjesi parashihet me ngrica të dobëta.

IHK njofton se edhe në mesditë temperaturat minimale do të jenë më të ulëta për 4-6 gradë se dita e hënë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 dhe -1 gradë, ndërkaq maksimalet e ditës do të jenë nga 13 deri në 16 gradë.

Gjatë gjithë javës do të fryjë erë nga juglindja dhe jugperëndimi e lehtë deri mesatare. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS