Hidromorava

Mot me diell dhe vranësira kalimtare

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Moti në Kosovë sot pritet të jetë me diell por edhe vranësira kalimtare.

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik, në Kosovë pritet të ketë mot me diell dhe vranësira të herë pas hershme.

ARKATANA

Temperaturat minimale kanë shënuar 12 gradë Celsius, ndërsa maksimalja e ditës pritet të arrij në 22 gradë Celsius.