UBT

Mot me diell dhe vranësira

/ 1 minutë lexim
Hidromorava

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të nivelit të mesëm të Troposferës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-29 gradë Celsius.

Fundamenti

Do të fryjë erë nga drejtime i juglindjes me shpejtësi 1-4m/s. /Telegrafi/