KKVITI

Mot me diell dhe riga shiu

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat parashihen të sjellin reshje shiu, intensiteti i të cilave do të jetë më i dobët.

IHK njofton se reshjet më të fokusuara do të jenë në relievin malor.

UBT

Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë dhe lokalisht e fortë. /Telegrafi/