RCCOLA

Mot me diell dhe erëra kohë pas kohe të fuqishme

/ 1 minutë lexim
RCCOLA

Për të enjten në Kosovë parashikohet të mbajë mot me diell dhe shumë i ngrohtë.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri në 10 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 24 deri në 27 gradë, njofton MeteoKosova.

Eco Higjiena

Era do fryjë kryesisht nga drejtimi i veriut, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-41 km/h. /Telegrafi/