Mot i vranët, temperaturat deri në 20 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe i nxehtë.

IHK njofton se temperaturat minimale do të jenë nga – 2 deri në 1 gradë, ndërsa maksimalet e ditës do të jenë nga 16 deri në 20 gradë Celsius.

Gjatë këtyre pesë ditëve parashihet të fryjë erë kryesisht nga jugu dhe verilindja me shpejtësi 1-7 m/s. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS