Mot i vranët, temperaturat deri në 15 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët.

IHK njofton se gjatë ditës temperaturat do të shënojnë rritje të lehtë në krahasim me temperaturat e ditës së mëparshme.

Gjatë kësaj periudhe të parashikimit do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS