Mot i vranët, temperaturat deri në 12 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin rreth zeros, ndërsa maksimalet parashihen të shënojnë ngritje të lehta.

Temperaturat minimale do të jenë -1 deri në 1 gradë, ndërkaq maksimalet e ditës do të jenë nga 10 deri 12 gradë.

Gjatë këtyre pesë ditëve parashihet të fryjë erë kryesisht nga jugu dhe verilindja me shpejtësi 1-7 m/s. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS