Mot i vranët, temperaturat deri 16 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot më stabil, me temperatura afërsisht të ngjashme me ditët e fundit.

Minimalet gjatë ditës do të jenë ndërmjet 3-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius.

Të premten, sërish pritet të ketë ndryshime të vogla të motit, duke mundësuar kushte për riga shiu.

Vikendi parashihet të jetë kryesisht i qetë dhe me rritje të lehta të temperaturave maksimale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit.

Kushtet biometeorologjike do të jenë relativisht të mira, ndërsa indeksi UV do t’i ketë vlerat mesatare. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS