Kkgjilan

Mot i vranët, mëngjeset me mjegull dhe ngrica

/ 1 minutë lexim

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se të premten në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe mëngjeset me mjegull e ngrica.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditë parashihen të lëvizin ndërmjet 7-11 gradë Celsius.

Mobi Casa

Do të fryjë erë nga drejtimi i perëndimit dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-6m/s. /Telegrafi/