Mot i vranët dhe riga shiu

/ 1 minutë lexim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën se sot do të mbajë mot i vranët dhe më i freskët se ditët paraprake.

IHK njofton se parashihen reshje të intensitetit të dobët.

Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-8m/s. /Telegrafi/