Mot i vranët dhe me diell

Të dielën (sot) parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale kohore me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja e lehtë deri mesatare./Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS