Mot i vranët dhe me diell, temperaturat maksimale shënojnë rritje

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot kryesisht stabil, me pak vranësira dhe intervale me diell.

IHK thekson se vranësirat më të fokusuar parashihen për rreth relievit malor. Në vlerat e temperaturave maksimale parashihen rritje të lehta.

Gjatë kësaj periudhe kohore do të ketë erëra mesatare deri të forta kryesisht nga drejtimi i verilindjes. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS