RCCOLA

Mot i vranët dhe me diell

/ 1 minutë lexim

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se për sot në Kosovë parashihet të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale do të ulën në -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius.

Mobi Casa

Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-8m/s. /Telegrafi/