Mot i freskët, temperaturat vazhdojnë të jenë të njëjta

/ 1 minutë lexim

Sot në Kosovë do të mbaj mot kryesisht i ngjashëm dhe pak më i freskët.

Siç ka njoftuar IHMK, temperaturat mbeten pothuaj konstante me të ditës së mërkurë.

Ato do të sillen nga 13 deri në 28 gradë Celsius.

Vali Ranch

Në Prishtinë do temperaturat do të jenë nga 15 deri në 25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriut dhe verilindjes e lehtë deri mesatare. /Telegrafi/