Fidanishtja

Mot i butë gjatë ditës, në mbrëmje paralajmërohet se fronti i ftohtë sjell acarin dimëror

/ 1 minutë lexim

Moti sot parashihet të jetë i butë dhe me temperatura pranverore, me maksimale që shkojnë deri në 13 e 15 gradë Celsius.

Prishtina Weather ka njoftuar se në mbrëmje fronti i ftohtë do të sjellë acarin e vërtetë dimëror.

Mobi Casa

“Do të fryjë erë mesatare e mesatarisht e fuqishme nga jugu e jugperëndimi 5-13m/s. Orëve të mbrëmjes më pas fronti i ftohtë afrohet nga pjesë veriore, duke ndryshuar tërësisht situatën meteorologjike, ku priten të reshura dëbore dhe rënie të temperaturave në 0C, e era ndryshon drejtimin në veriore e verilindore.

Të reshurat e borës më pas vazhdojnë të bien edhe ditën e shtunë, të shoqëruara me erëra të fuqishme.”