Mobi Casa

Mot dimëror, borë dhe temperatura deri në -3 gradë

/ 1 minutë lexim
ARKATANA

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me vranësira dhe me reshje shiu e bore.

IHK njofton se temperaturat do të mbesin të ulëta tipike dimërore, ato minimale do të jenë nga -3 deri në -1 gradë, ndërkaq maksimalet e ditës do të jenë nga 1 deri në 3 gradë.

Eco Higjiena

Instituti bën të ditur se gjatë kësaj periudhe kohore do të ketë erëra mesatare deri të forta kryesisht nga drejtimi i verilindjes. /Telegrafi/