Mosmarrëveshjet rreth borxhit, të shtëna armësh në Viti

Viti – Është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje lidhur me një borxh ka shtënë me armë zjarri në drejtim të viktimës mashkull shqiptar.

Nuk raportohet për të lënduar, ndërsa nga i dyshuari është konfiskuar një revole e llojit “Ekol Special”, dhe dy gëzhoja te kalibrit 9 mm.

I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).