“Mos u dorëzo”, një baladë e mrekullueshme nga Sabri Fejzullahu

Këngëtari Sabri Fejzullahu, edhe pse 70 vjeçar nuk e ka ndal karrierën e tij në muzikë.

Ai dje në “N’Kosovë Show” ka dhënë premier këngën e tij më të re “Mos u dorëzo”, një baladë kjo që vije pak para festave të fundvitit.

Ndryshe, Sabri Fejzullahu pavarësisht se ka një moshë të konsiderueshme vazhdon të jetë tepër aktive në muzikë.

Ai para disa dite lansojë edhe remake’in e këngës së tij më të re “Pranvera në Prishtinë”, një remake i këngës së tij më të vjetër.

“Mos u dorëzo” është një këngë ku i këndohet dashurisë, por që autori mbetet në fund vetëm, pa dashurinë e tij.

Kjo këngë është punuar me tekst të Kreshnik Avdiut kurse orkestrimin e këngës e ka bërë Ardian Kastrati. /GazetaExpress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).