Mos tejkaloni kafjallin

Kafjalli i ëmbël me flluska dhe petulla në mënyrë dramatike shton nivelin e sheqerit në gjak.

Kafjalli është shujtë e domosdoshme, nga ai humbni në peshë jeni më gjatë të ngopur. Në kafjallin tuaj duhet të ketë proteina.

Pra, hani fruta me lëvozhgë të fortë, jogurt, vezë të ziera ose gjalpë natyral nga kikirikët. Për të qenë më të ngopur, kafjallit shtoni yndyra të shëndetshme, ato nga avokado, vaj kokosi, farat të lirit.

Gjithsesi shtoni dhe perime. Perimet janë përplot me fibra dhe ndihmojnë në punën e zorrëve. Konsumoni pak qepë, spec ose spinaq.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS