Mos konsumimi i pemëve dhe perimeve është shkaktari i miliona vdekjeve nga sëmundjet e zemrës

Zbulimet preliminare nga një studim i ri kanë zbuluar se konsumimi i pamjaftueshëm i pemëve dhe perimeve mund të jetë përgjegjës për miliona vdekje nga sëmundjet e zemrës dhe sulmet në tru.

Studimi ka vlerësuar se 1 në 7 vdekje kardiovaskulare mund t’i atribuohen mos konsumimit të mjaftueshëm të pemëve dhe 1 në 12 vdekje kardiovaskulare mund t’i atribuohen mos konsumimit të mjaftueshëm të perimeve, transmeton Telegrafi.

Konsumimi i ulët i pemëve ka rezultuar në pothuajse 2 milionë vdekje nga sëmundjet e zemrës vetëm në vitin 2010, ndërkaq konsumimi i ulët i perimeve ka qenë shkaktar i 1 milion vdekjeve, sipas hulumtimeve.

“Pemët dhe perimet janë komponent i rëndësishëm i dietës që mund të kenë efekt parandalues te vdekjet anë e mbanë botës. Zbulimet tona tregojnë për një nevojë që të rritet konsumimi i tyre përgjatë vendeve të ndryshme të botës”, ka rrëfyer autorja e këtij studimi, Victoria Miller.

Këto hulumtime, Miller do t’i prezantojë në “Nutrition 2019”, i cili është takim vjetor i Shoqatës Amerikane për Nutricion dhe mbahet në Baltimore.

Pemët dhe perimet janë burim i mahnitshëm i fibrave, kaliumit, magnezit, antikosidantëve, etj., të cilët e ulin shtypjen e gjakut dhe kolesterolin.

Pemët dhe perimet e freskëta gjithashtu e përmirësojnë shëndetin dhe diversitetin e baktereve të mira në sistemin e tretjes.

Ata që hanë më shumë pemë dhe perime janë gjithashtu më pak të prirë të jenë mbipeshë – gjë e cila ndikon në rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare.

Bazuar në udhëzimet e ekspertëve dhe studimet e ndryshme, hulumtuesit thonë se njerëzit duhet t’i konsumojnë 300 gramë pemë në ditë – sasi ekuivalente me dy mollë të vogla!

Në anën tjetër, konsumimi ideal i perimeve është 400 gramë në ditë – rreth 3 gota me karota. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).