Mos e harroni vitin 1999

Faqja facebook »Don’t forget 1999« ka edituar një mori fotografish të shqiptarëve të Kosovës, në vitin 1999, atëherë kur lufta ishe në kulmin e saj.Fotografitë paraqesin banorët shqiptarë të të gjitha moshave, nga vende të ndryshme, në situata të ndryshme, emërues i përbashkët i të cilave është vuajtja, frika, terrori dhe së fundi shpresa, çlirimi, shpëtimi.

Sot, 24 mars 2014, bëhen plot 15 vjet nga fillimi i bombardimeve të NATO-s mbi forcat serbe. Shqiptarët e Kosovës vazhdojnë t’i jenë mirënjohës bashkësisë ndërkombëtare për intervenimin humanitar, i cili rezultoi me largimin e forcave serbe nga Kosova.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).