Morena Taraku rrëmben çmimin e dytë ne “Miss Ecxlusive of the World”

Vajza e cila në vitin 2010 fitoi kurorën si më e bukura e Kosovës, ajo tashmë vazhdon të jetë “in’ dhe të konkurojë në të tjera evente botërore. Bukuroshja kosovare Morena Taraku ndodhet në Izmir.

“Unë po ndihem më mirë se asnjëherë tjetër më parë, kur përfaqësoj vendin tim Kosovën, dhe të gjithë shqiptarët më përkrahin, kështu jam njeriu më i lumtur”.

Ajo sapo ka rrëmbyer në këtë garë vendin e dytë, pasi i pari ka shkuar për bukuroshen nga Turqia.

Morena vetëm një vit më parë u rishfaq në kranet tona duke konkuruar në reality-shoë “Vip Shpja 3”, ndërsa ka provuar edhe të jetë në rolin e prezantueses në spekatklin “VideoFest muzikor 2012”./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS