Morena Taraku në lot: Lutem çdo minutë për ju

Tragjedia e 26 nëntorit po vazhdon të prek emocionalisht gjithë popullin shqiptar.

Shqipëria më 26 nëntor u godit nga një tërmet i fortë 6.4 shkallë, si pasojë qindra persona mbetën të lënduar dhe numri i të vdekurve ka shkuar në 51.

Shumë fëmijë humbën prindërit e tyre si pasoj e kësaj fatkeqësie, dhe lajmë të tilla si të gjithë shqiptarët ka prekur emocionalisht edhe Morena Tarakun.

Këngëtarja ka publikuar një foto ku shihet me lot në sy dhe ia bashkëngjiti këtë shkrim “Smë ndalen lotët, jam me ju çdo moment, dhe gjithçka që lexoj për fëmijët që kanë humbur prindërit e që ende nuk e dinë…e shumë tjera të rënda që për Zotin e madh lutem çdo minutë për juve…. të gjithë së bashku” ka shkruar Morena.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).