‘Mora fjalë’ nga Shkurte Fejza, kënga që po i bashkon shqiptarët

Kënga “Mora Fjalë”, interpretuar nga artistja e muzikës popullore Shkurte Fejza mbetet projekti më i realizuar në të gjitha komponentët artistik, dhe si e tillë mund të cilësohet himni më i bukur kushtuar heroit kombëtar Adem Jashari, shkruan gazeta Kosova Sot Online.

Kjo këngë tanimë po i bashkon shqiptarët, pasi po këndohet në festat kombëtare.

Mora fjalë mora fjalë e mora vargun, mora qarkun me i thur këngë
me i thur kangëbashklegjendarit,ëti këndoj, ti këndojëAdem Jasharit ti këndoj…
Tash sa vjetëtash sa vjet se sheh Prekazin dhe Reçakun, tash sa vjet
Tash sa vjet se sheh Drenicen, tash sa vjet, tash sa vjet dhe Mitrovicen tash sa vjet.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS