Monedha të falsifikuara, dhunë në familje dhe kanosje në rajonin e Anamoravës

Gjilan – Në rrugën “Adem Jashari” në Viti ankuesja femër kosovare ka raportuar se ka pranuar një kartëmonedhë prej 100 (njëqind) € e cila dyshohet të jetë e falsifikuar. Kartëmonedha është konfiskuar për ekzaminim. Rasti është duke u hetuar.

Në Gjilan është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se ka kanosur viktimën mashkull kosovar. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Kurse në Viti është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se pas një mosmarrëveshje, ka kanosur viktimën femër kosovare. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit i dyshuari është dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS