Mollët me take

Poezi nga Avdush Canaj

Sa të bukura,
sa përrallore,
mollët me take!

Shetisin te Sheshi
në Prishtinë
dhe këndojnë
si guguftutë.

Të ëmbla
si vera janë!

Njëra më puthi sot
kur kthehesha nga shkolla,
më tha: Llokum!

Buzët e qershive
m`i pikturoi në faqe!

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).